Sprzedawcy marzeń

Słyszałeś już kiedyś może o tak zwanej „wolności finansowej” oferowanej przez wielkich oraz tych mniejszych samozwańczych liderów?

O czym tak na prawdę marzysz? Wielki dom z ogrodem, nowy samochód, wakacje, zdrowie, czas.. Czy może będziesz szczęśliwy wtedy kiedy będziesz bogaty? Niektórzy ludzie nawet nie wiedzą co jest ich marzeniem i myślą, że marzą o tych samych rzeczach co inni. Nie daj się zmanipulować!

Niektórych z marzeń nie da się kupić.

W MLM-ie jest jednak inaczej. Wszystko otacza się tylko wokół pieniądza. Ludzie nie są ważni, problemy nie są ważne, relacje nie są ważne. Najważniejsze jest to, żeby mieć więcej – coraz więcej prowizji, więcej ludzi w swojej strukturze, więcej pieniędzy – nieważne jak. Nieważne jest dla nikogo, że wydajesz na starter ciężko zarobione pieniądze, lub też ostatnie „zaskórniaki”, bo Twój wydatek jest dla innych zarobkiem.

Inwestujesz więc te pieniądze i swój czas, bo przecież po przystąpieniu do owej firmy masz ogrom możliwości zarobkowych, wsparcie wszystkich z Twojej grupy, wspaniałe – najwyższej jakości produkty – których oczywiście nie ma na rynku, nowych znajomych, którzy aż kipią motywacją „przepranych mózgów”. Wszystko to i zapewne wiele więcej jest Ci oferowane zanim przystąpisz. Ale co dzieje się później?

Zdajesz sobie sprawę, że zostajesz sam. Produkty, których musisz używać wcale nie są takie rewelacyjne, a ich cena często wielokrotnie przekracza te dostępne w sklepach. Twoi nowi znajomi pojawiają się tylko na grupowych spotkaniach motywacyjnych, lub tych które klepią ciągle w kółko plan marketingowy. No a gdzie te obiecane zarobki?

Fakt, faktem, jeśli słyszałeś już co nieco o MLM-ie na pewno wiesz, że nie będziesz miał zarobków przez pierwsze… kilka miesięcy? A może i lat? Wszystko oczywiście zależy od Twojego „zaangażowania” – inaczej zwanego – wciągania innych, bo jak już dobrze powinieneś wiedzieć pieniądze skądś się muszą wziąć.


Wracając jednak do marzeń.. Jakie jest Twoje minimum? Ile musisz zarobić/zarabiać, żeby być szczęśliwym i nie pakować się w piramidalne struktury potrzebujące innych osób? Co chcesz mieć?

  • dom? Może zamiast wielkiej willi z basenem niedaleko centrum wielkiego miasta, może być to mały domek z ogródkiem w leśnym zaciszu?
  • samochód? Może zamiast „nówki nie-śmiganej” 5-letni samochód też by Cię ucieszył?
  • pieniądze zarabiane bez wykonywania pracy – czyli „praca marzenie” – może jeśli zrobisz stronę internetową po kilku latach Ci się uda i będziesz osiągać z niej zyski?

 

Marzenia:

– te większe i mniejsze, realne i nierealne nie są na sprzedaż. Nie da się ich kupić. A czasem mimo chęci i trudu nie da się ich spełnić. Warto jednak samemu próbować i przede wszystkim – znać swoje minimum, jakie jest potrzebne by przeżyć miesiąc bezstresowo i móc cieszyć się swoim życiem.